Ges Projesi

Günümüzün en temiz yenilebilir enerji kaynağı güneş enerjisidir. Güneş enerjisi, güneşteki hidrojen gazının helyuma dönüşmesi ile oluşan füzyon sürecinde ortaya çıkar. Işıma enerjisi olan güneş enerjisi, güneş panelleri aracılığıyla elektrik enerjisine çevrilir. Güneş enerjisini güneş panelleri aracılığıyla elektrik enerjisine dönüştürülmesi güneş paneli sistemi aracılığıyla gerçekleşir. Güneş paneli sistemi aynı zamanda solar panel sistemi olarak adlandırılır. Ülkemizde ve dünyada son yıllarda güneş enerjisinin kullanım oranı her geçen gün artış gösterir. Temiz, yenilenebilen ve tükenmeyen bir enerji olması kullanım oranını etkileyen önemli unsurların başında gelir.

Firmamız 2017 yılında yaptığı yatırımla birlikte güneş enerjisini faaliyet alanlarına dahil etmiştir. PV modüllerin mekanik aksam tasarımı, üretimi ve montajı konusunda tecrübeli kadrosuyla müşterilerine hizmet verir. Güneş panelleri kurulumunda kötü hava şartlarına karşı dayanıklı ve sağlamlığı ile ön plana çıkan malzemelerden biri çelik konstrüksiyondur. Bu yüzden güneş panellerinin kurulumu yapılırken çelik konstrüksiyon kitleri kullanılır. Güneş enerji sistemi alt çelik konstrüksiyonu sistemin daha dayanıklı ve sağlam olmasını sağlar. Mir Yapı, güneş enerji sistemi alt çelik konstrüksiyonu sistemini üreterek kullanıcılarına hizmet verir. 

Üretim roll form hatlarımız ile yapılmaktadır. Üretilen tüm malzemeler sakarya ilimizde bulunan galvaniz tesislerinde TS EN ISO 1461 standartlarına uygun olarak sıcak daldırma uygulaması ile galvaniz kaplanarak teslim edilmektedir.

Aylık üretim kapasitesi 35mw / ay ( 2000 ton/ay) olarak 2 adet rollform hattımızla hizmet verilmektedir.